Lietuviško paso nuotraukos reikalavimai

Paso gamyba: nuotraukaReikalavimus Lietuviško paso nuotraukoms nustato Asmens dokumentų išrašymo centras prie vidaus reikalų ministerijos. Tokie reikalavimai yra skelbiami viešai ir tai leidžia išvengti nesusipratimų dėl fotografijų kokybės. Tačiau su dabartinėmis technologijomis (kai kiekviename migracijos tarnybos skyriuje stovi moderni fotografavimo technika) dažnam kyla klausimas ar žmonės vis dar naudoja savo atsineštas nuotraukas paso gamybai?

Atsakymas – savo atsineštų fotografijų gaminant ar atnaujinant LR piliečio pasą ar asmens tapatybės kortelę panaudoti nepavyks (jeigu dokumentas gaminamas žmogui vyresniam nei 2 metų amžiaus). Kūdikių dokumento gamybai vis dar naudojamos namuose padarytos nuotraukos (plačiau apie tai skaitykite “Reikalavimai kūdikio paso nuotraukai“).

Tačiau suaugę žmonės jau kuris laikas fotografuojami migracijos tarnybos skyriuose specialiu biometriniu duomenų nuskaitymo įrenginiu.

Nuomonių dėl šios tvarkos pasitaiko įvairių – vieni džiaugiasi, kad nereikia gaišti laiko ir leisti pinigų ant papildomų fotoatelje paslaugų, o kiti nerimauja kaip išeis šios nuotraukos kurias reikės nešioti ir rodyti 5 ar 10 metų.

Tačiau net ir atėjęs fotografuotis migracijos tarnybos skyriuje asmuo turi užtikrinti, kad jo nuotrauka atitiks paso nuotraukoms keliamų reikalavimų sąrašą.

Kokie yra reikalavimai fotografuojantis pasui ar tapatybės kortelei?

Kadangi šiais laikais asmens dokumentams fotografuojama specialia, profesionalia įranga, čia nebėra problemos dėl apšvietimo, ryškumo, objektyvo kampo, tinkamo fono parinkimo, foto popieriaus ir panašiai.

Tačiau išlieka keletas dalykų kurie priklauso nuo paties žmogaus.

Tai apsirengimas, šukuosena, akiniai, kepurės, veido aksesuarai ar dangalai kurie gali sutrukdyti tinkamai nufotografuoti žmogų paso nuotraukai. O taip pat ir atsisėdimo kampas, žvilgsnio nukreipimas, galvos pasukimas, akių ar burnos padėtis turi būti neutrali. Šiuos reikalavimus paso nuotraukai puikiai aprašo dokumentų išrašymo centro išleistas bukletas kuriame galite plačiau pasiskaityi apie kiekvieną punktą ir tai kaip išvengti klaidų fotografuojantis pasui. Nuoroda parsisiuntimui.

Daugiau atsakymų į svarbius klausimus ieškokite svetainės skiltyje DUK.