Prieš kiek laiko galima pasikeisti pasą?

Asmens dokumento atnaujinimas prieš galiojimo pabaigos terminą

Prieš kiek laiko galima pasikeisti pasąKalbant apie paso ar asmens tapatybės kortelės galiojimą dažnai iškyla klausimai dėl vieno iš šių dokumentų galiojimo pabaigos ir išankstinio atnaujinimo galimybės.

Pravartu žinoti, kad tiek pasas, tiek ir ID kortelė gali būti atnaujinama anksčiau laiko, tačiau pastebėsite, kad konkreti informacija kada tiksliai galima tai padaryti dažnai nebūna akcentuojama. Taip yra todėl, kad nėra jokio konkretaus termino kada Lietuvos Respublikos pilietis gali kreiptis į migracijos tarnybą su prašymu atnaujinti asmens dokumentą.

Tai reiškia, jog asmuo, be jokių problemų gali pasikeisti (atnaujinti) pasą (arba ID kortelę), kuris galioja dar pusmetį, dar metus, ar net keletą metų. Taip yra būtent todėl, kad išankstinis dokumentų atnaujinimas nenumato jokio konkretaus termino iki dokumento galiojimo pabaigos.

Atminkite, jog savo asmens dokumentą nesunkiai galite atnaujinti, bet kuriuo metu iki pat jo galiojimo pabaigos. Darydami tai anksčiau Jūs galite geriau planuoti savo laiką (ypač jeigu mėgstate keliauti, ar planuojate ilgesnį laiką praleisti užsienyje).

Susijusi tema: per kiek laiko padaro pasą? Sužinokite kokius dokumentų pagaminimo terminus galite rinktis ir kiek tai kainuoja. Plačiau skaitykite čia.

Vienintelis minusas kurį galima įžvegti atnaujinant asmens dokumentą anksčiau laiko, tai savotiškai “nepanaudotas” galiojimo terminas, kadangi atnaujinamas dokumentas bus pratęstas nuo naujo dokumento išdavimo datos, o ne senojo dokumento pabaigos datos. T.y. dažniau atnaujindami pasą už jo gamybą valstybei sumokėsite šiek tiek daugiau, nei tuo atveju, jeigu lauktumėte iki senojo dokumento galiojimo pabaigos. Remiantis šiuo principu, ekonomiškai naudingiausia yra atsinaujinti pasą likus vienam mėnesiui iki galiojimo pabaigos.

Bet kuriuo atveju, pirmas žingsnis norint pasikeisti, ar atsinaujinti asmens dokumentą yra pasidomėti apie laisvus laikus ir priėmimo datas Jūsų pasirinktame migracijos deparmamento skyriuje. Dabar nesunkiai rezervuoti vizito laiką galima ir internetu.

Daugiau atsakymų į svarbius klausimus ieškokite svetainės skiltyje DUK.