Kur pranešti apie pamestą pasą?

Pranešti apie prarastą pasąJeigu praradote vieną iš pagrindinių dokumentų, kuriuos Lietuvos piliečiams išduoda migracijos tarnyba (pasą, ar asmens tapatybės kortelę), tuomet būtina kuo skubiau kreiptis į šią įstaigą ir pranešti apie tai.

Jeigu dokumentą praradote užsienyje tuomet greičiausiai Jums padėti galės tik toje šalyje veikiantis Lietuvos konsulatas (ambasada).

Praradus pasą užsienyje

Kai kuriais atvejais galėsite tęsti kelionę jeigu su savim turite asmens tapatybės kortelę. Jeigu jos neturite tuomet galite kreiptis dėl asmens grįžimo pažymėjimo (leidimas grįžti į lietuva – specialus, 15 kalendorinių dienų galiojantis dokumentas padedantis sugrįžti iš kitos šalies). Nepaisant to, apie pamestą dokumentą būtina pranešti.

Praradus asmens tapatybės kortelę užsienyje

Jeigu su savim turite galiojantį pasą, tuomet praneškite apie prarastą ID kortelę ir tęskite kelionę naudodamiesi turimu pasu. Kitais atvejais (jeigu liekate be jokio galiojančio dokumento) kreipkitės į užsienio šalyje veikiančią Lietuvos konsulinę tarnybą.

Praradus pasą Lietuvoje

Apie pamestą arba kitaip prarastą pasą reikia nedelsiant pranešti migracijos tarnybai (žr. Migracijos tarnybos informavimas). Tai padarius Jūsų dokumentas yra paskelbiamas negaliojančiu ir negali būti toliau naudojamas.

Svarbu: Tai nėra laikinas dokumento naudojimo apribojimas – toks dokumentas negrįžtamai tampa netinkamu naudoti ir nėra procedūros grąžinti dokumento naudojimui.

Praradus asmens tapatybės kortelę Lietuvoje

Analogiškai pranešama ir apie asmens tapatybės kortelės praradimą – pranešti apie bet kurį prarastą dokumentą siūloma vienu iš šių metodų:

Atvykstant į Jums patogų teritorinį migracijos tarnybos skyrių.

Pasinaudojant savitarnos sistema MIGRIS (prisijungimui reikalingas elektroninis parašas) galite patys deaktyvuoti bet kurį Jums išduotą asmens dokumentą. Tai greičiausias būdas pranešti apie pamestą asmens dokumentą, tai galite padaryti neišeidami iš namų ir sugaišdami vos kelias minutes. Tai yra rekomenduojamas metodas pranešti apie pamestą dokumentą, kadangi taupo ne tik Jūsų bei atsakingos tarnybos laiką.

Daugiau atsakymų į svarbius klausimus ieškokite svetainės skiltyje DUK.