Reikalavimai kūdikio paso nuotraukai

Kūdikio paso nuotraukaDokumentų išrašymo centras pateikia rekomendacijas paso nutraukoms. Svarbu suprasti, kad reikalavimų neatitinkančios nuotraukos nebus priimtos dokumentų užsakymo metu.

Galbūt tai nėra tokia didelė problema, jeigu pasas gaminamas suaugusiam žmogui (žr. Lietuviško paso nuotraukos reikalavimai), juk kiekviename migracijos tarnybos skyriuje veikia moderni momentinio fotografavimo technika kur pasą pasigaminti atėjęs žmogus gali ne tik be papildomų išlaidų savarankiškai pasidaryti savo fotografiją, bet ir išsirinkti geriausiai išėjusį kadrą iš kelių pateiktų variantų.

Viskas šiek tiek sudėtingiau jeigu pasas yra gaminamas kūdikiui. Pirmąjį pasą vaikui nusprendę pagaminti tėvai dažnai nežino ar kūdikiui reikalinga fotografija ir kokie yra kūdikio paso nuotraukos reikalavimai.

Asmens dokumentų nuotraukų tinkamumą prižiūrinti institucija – dokumentų išrašymo centras pateikia visą eilę gairių dėl paso nuotraukos tinkamumo suaugusiems, tačiau ne išimtis čia ir vaikų bei kūdikių fotografijos.

Kūdikio paso nuotraukos reikalavimai

Kūdikio veidas turi būti gerai matomas, nesusiliejęs, nepridengtas drabužių ar kitų objektų. Kūdikio žvilgsnis turi būti nukreiptas į fotoobjektyvą (arba prie pat jo). Kūdikio veido išraiška turi būti natūrali (ramios būsenos, neutrali). Kūdikio akys turi būti atmerktos.

Atspausdintoje kūdikio paso nuotraukoje svarbu dydis – atstumas nuo smakro iki viršugalvio (matuojant liniuote) privalo siekti bent 25 mm (2.5 cm).

Kas gali sugadinti gerą kūdikio paso nuotrauką?

Netolygus apšvietimas (ypač kai fotografuojama kambaryje, prie dirbtinio apšvietimo), šešėliai krintantys ant veido ar margas, nevienalytis fonas. Kūdikio galva negali būti pasukta šonu, kadre turi matytis abi kūdikio ausys. Vaikas turi būti atsimerkęs, sučiaupęs lūpas, nesijuokiantis. Kadre negali matytis kitų žmonių, prie veido negalima dėti kitų objektų (žaislų, tėvų rankų, antklodžių ar drabužių). Nuotrauka turi būti gero ryškumo ir pakankamo aštrumo (neišplaukusi).

Patarimai kaip nufotografuoti kūdikį pasui

Apšvietimas

Paguldykite kūdikį šviesiame kambaryje, netoli didesnio lango. Dienos šviena krintanti per neuždengtą langą suteikia žymiai geresnį apšvietimą nei bet kokia kambarinė lempa. Tačiau venkite tiesioginės saulės – ryški šviesa ne tik meta aštrų šešėlį, bet ir dirgina kūdikį. Neturint profesionalios fotografavimo įrangos, geriausias dalykas kurį galima gauti namų sąlygomis yra “saulė pro debesį”. Tai pakankamai ryški, tačiau debesų išsklaidyta saulės šviesa.

Pagrindas (fonas)

Idealiausiai tinka balta, lygi paklodė, tačiau mažesni vaikai yra linkę nusukti galvą į šoną. Fotografuojant iš viršaus sunku priversti kūdikį žiūrėti tiesiai į objektyvą. Geram rezultatui pasiekti gali padėti ši gudrybė: Susukite du plonus rankšluosčius kurių pagalba išformuosite patogią įdubą vaiko galvai. Reikalavimai kūdikio paso nuotraukaiRankšuosčiai turi būti pakankamai ploni ir maži, kad nekeltų nepatogumo kūdikiui, tačiau padėtų patogiai išlaikyti reikiamą galvos padėtį.

Paprastai tai daroma vieną iš rankšluosčių pakišant po vaiko kaklu iš nugaros, o kitu suformuojant lankelį aplink galvą kaip parodytą paveikslėlyje. Tam, kad fonas būtų vienalytis, paklodė dėkite ant rankšluosčių, o ne atvirkščiai.

Dar neblogų rezultatų pavyksta pasiekti pasodinant vaiką į automobilinė kėdutė, tačiau šiuo atveju šiek tiek sunkiau pasirūpinti tinkamu fonu, pavyzdžiui uždengti kėdutę balta paklode ir laikyti ar pritvirtinti ją iškėlus aukštyn. Svarbu, kad automobilinė kėdutė nebūtų pernelyg gili, kadangi dažnas modelis turi papildomas minkštas apsaugas ties smilkiniais kurie gali dengti veidą.

Dėmesys

Tikriausiai kiekvieni tėvai patys žino, kaip geriausiai atkreipti savo kūdikio dėmesį. Dažnai čia pasitarnauja grojantys, šviečiantys ar kitaip akį traukiantys žaislai. Paprastai tam prireikia dviejų žmonių – vienas valdo fotoaparatą, o kitas užsiima dėmesio nukreipimu reikiama kryptimi. Laikant tokį daiktą šalia fotoobjektyvo galima sukurti įspūdį, kad vaiko žvilgsnis yra nukreiptas į kamerą. Jeigu tokio žaislo neturite, pabandykite telefone surasti trumpą video siužetą su dainuojančiais animaciniais personažais. Ryškios spalvos ir judantys paveikslėliai dažniausiai kaip mat pritraukia vaiko dėmesį bent kelioms akimirkoms kurių pakanka tinkamam kadrui užfiksuoti.

Jeigu vis tiek nepavyksta ar kūdikis darosi irzlus – verčiau atidėkite fotografavimą kitam kartui ir viską bandykite nuo pradžių. Fotografuojant svarbu, kad kūdikis bendradarbiautų, o tam reikia, kad jis jaustųsi saugiai ir ramiai.

Įranga

Šiuolaikiniai telefonai geba daryti pukias nutraukas, tačiau svarbu išjungti visas papildomo skaitmeninio apdorojimo funkcijas. Veidas negali būti retušuojamas dirbtinio intelekto, nes paprastai tai reiškia nuotraukos byškinimą ir svarbių fragmentų praradimą.

Geriausias įrenginys kokybiškoms fotografijoms – veidrodinis fotoaparatas su kiek įmanoma trumpesniu išlaikymu. Išlaikymas – tai fotografijos terminas kurio prioritetas leidžia išsaugoti nuotraukų aštrumą fotografuojant judančius objektus.

Daugiau atsakymų į svarbius klausimus ieškokite svetainės skiltyje DUK.