Ar pagamintas pasas? Kaip tai patikrinti?

Gana ilgą laiką apie pagamintus asmens dokumentus, pasus bei asmens tapatybės korteles galėjome sužinoti greitai ir paprastai – šiam tikslui veikė gaminamų dokumentų paieškos portalas. Jame reikėdavo nurodyti savo asmens kodą, ir atsakymas netrukus pasirodydavo kompiuterio ekrane, be jokių registracijų ar papildomų kliūčių. Greita, paprasta ir modernu.

Tačiau paskutiniu metu, dėl nepatikslintų techinių kliūčių migracijos tarnyba yra laikinai išjungusi šią pagamintų dokumentų paieškos sistemą. Negana to, apie pagamintus pasus teirautis šiuo metu negalima ir bendruoju informacijos telefonu.

Natūraliai kyla klausimas – kaip elgtis užsakius asmens dokumentą? Kas man praneš, ar pagamintas pasas?

Jeigu taip nutiko, jog greitu metu planuojate atnaujinti savo tapatybės dokumentus – atminkite, jog nebūsite atskirai informuoti apie galimybę atsiimti Jums paruoštą dokumentą. Planuoti dokumentų atsiėmimo laiką šiuo metu turime patys, o tai daryti bus lengviau jeigu atsižvelgsite į šiuos dalykus:

• Bendrąja tvarka asmens dokumentas yra gaminamas 1 mėnesį, todėl vizito laiką paso atsiėmimui rezervuokite datai, kurią gausite prie paso užsakymo datos pridėję 1 kalendorinį mėnesį.

• Jeigu užsakydami asmens dokumentą pasirinksite greitesnį gamybos terminą t.y. 1 ar 5 dienas, nepamirškite, jog čia yra kalbama apie darbo dienas, todėl savaitgaliai ir valstybinių švenčių dienos nėra įskaičiuojamos (dėl jų dokumentų gamybos terminas faktiškai pailgėja).

Tikimės, jog ši informacija bus naudinga ir padės sklandžiau pasinaudoti šiomis viešosiomis paslaugomis, o apie atnaujintą galimybę patikrinti užsakytų dokumentų gamybos būseną informuosime šiame puslapyje.

Daugiau atsakymų į svarbius klausimus ieškokite svetainės skiltyje DUK.