Dažniausiai užduodami klausimai apie asmens dokumentus

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai apie paso gamybą, asmens tapatybės kortelės gamybą, leidimą gyventi Lietuvoje ir kitus asmens dokumentus. Jeigu čia neradote atsakymo į Jums rūpimą klausimą, maloniai prašome susisiekti šios formos pagalba.

Kaip apmokėti už pasą?
Yra 3 būdai sumokėti valstybės rinkliavą už paso ar asmens tapatybės kortelės gamybą.

1. Mokėjimas pavedimu (internetu) į nurodytą banko sąskaitą pateikiant įmokos kodą 5740;
2. Mokėjimas banko kortele atvykus į vietą;
3. Mokėjimas grynais atvykus į vietą (Per FoxBox terminalą);

Valstybės rinkliava už paslaugas (įmokos kodas – 5740) mokama į vieną iš šių Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (įmonės kodas 188659752) sąskaitų:

LT24 7300 0101 1239 4300, gavėjo bankas – AB “Swedbank”, banko kodas – 73000;
LT12 2140 0300 0268 0220, gavėjo bankas – Nordea Bank Finland Plc Lietuvos skyrius, banko kodas – 21400;
LT74 7400 0000 0872 3870, gavėjo bankas – Danske Bank A/S Lietuvos filialas, banko kodas – 74000;
LT32 7180 0000 0014 1038, gavėjo bankas – AB “Šiaulių bankas”, banko kodas – 71800;
LT42 7230 0000 0012 0025, gavėjo bankas – UAB “Medicinos bankas”, banko kodas – 72300;
LT74 4010 0510 0132 4763, gavėjo bankas – AB DNB bankas, banko kodas – 40100;
LT05 7044 0600 0788 7175, gavėjo bankas – AB SEB bankas, banko kodas – 70440.

Įmokos kodas 5740 (Apmokėjimas už pasą)

Šią rinkliavą taip pat galima sumokėti internetu, banko kortele (išskyrus American Express kortelę) Migracijos valdyboje, ten pat grynaisiais FOXBOX terminalu.

Primename:

Atsiskaitant banko kortele ar grynaisiais FOXBOX terminalu, mokamas administravimo mokestis;

Svarbu: už asmens dokumento išdavimą skubos tvarka sumokėjus banke, būtina pateikti mokamąjį pavedimą su banko žyma arba kvitą.

Svarbu: Vilniaus skyriuje valstybės rinkliavą galima sumokėti tik banko kortele. Grynieji pinigai nepriimami.

Galiojančios lengvatos:

Jeigu asmuo uždirba minimalią algą, turi oficialiai nustatytą ribotą darbingumą ar patenka į kitas socialiai remtinų asmenų grupes, rekomenduojame pasidomėti lietuvos respublikos rinkliavų įstatymo nustatomis. Pagal šį įstatymą tam tikros asmenų grupės gauna lengvatas kai kurioms valstybės rinkliavoms, įskaitant ir asmens dokumentų įsigijimą bei atnaujinimą.

 

Prieš kiek laiko galima keisti pasą?

Pasą pakeisti galima bet kuriuo metu, svarbiausia nelaukti paskutinės dienos ir atsižvelgti į planuojamas keliones. Kai kuriais atvejais yra numatomas reikalavimas turėti bent 6 mėnesius galiojantį dokumentą, todėl paso keitimą reikia suplanuoti iš anksto.

Ar galima keisti pasą anksčiau pasibaigimo datos?

Taip, galima (išsamiau skaitykite čia).

Užsisakyti naują asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą galima bet kurioje pasirinktoje Lietuvos Respublikos migracijos tarnyboje, nesvarbu, kur būtų deklaruota gyvenamoji vieta. Norėdami išvengti eilių galite pasinaudoti išankstine registracija internetu.

Kaip patikrinti ar galioja pasas?

Negaliojančių dokumentų tikrinimas atliekamas specialioje tam skirtoje duomenų bazėje.

Dokumentai, kuriuos šiuo metu galima tikrinti internetu:

Pasas
Kelionės dokumentas
Leidimas nuolat gyventi LR
Teisės į LR pilietybės atstatymą pažymėjimas
Akreditacijos pažymėjimas
Leidimas laikinai gyventi LR
Pabėgėlio kelionės dokumentas
Asmens tapatybės kortelė
Jūreivio pasas
Grįžimo pažymėjimas
Tarnybinis pasas
Užsieniečio pasas
Vidaus pasas
Užsieniečio registracijos pažymėjimas

Ar yra galimybė pasikeisti asmens dokumentus be atvykimo?

Tokios galimybės nėra. Lietuvos gyventojai privalo dalyvauti išduodant ar keičiant asmens dokumentus. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Ar galima pasui naudoti savo atsineštą nuotrauką?

Jau kuris laikas tokios galimybės nėra. Lieuvoje pasui bei asmens tapatybės kortelėms fotografuoja moderni biometriniu duomenų nuskaitymo įranga. Tai padeda išvengti nuotraukų kokybės problemų ir užtikrina geriausius rezultatus kiekvieną kartą fotografuojant.

Nepaisant to, svarbu, kad žmogus pats tinkamai pasiruoštų fotografavimui, ir susipažintų su gairėmis dėl fotografavimo asmens dokumentams.

Išimtis vaikų iki 2 metų amžiaus nuotraukos pasui. Čia galima naudoti kokybiškai namuose padarytas fotografijas kurios turi atitikti dokumentų išrašymo centro nustatytiems reikalavimams apie kuriuos plačiau galite paskaityti čia.

Kada reikia pasikeisti pasą po vestuvių?
Asmens dokumentas su nauja pavarde gali būti išduotas, kuomet gyventojų registre yra įrašas apie naują pavardę (tam, pirmiausia, reikia kreiptis į civilinės metrikacijos įstaigą), tačiau nėra numatomas konkretus terminas per kurį žmogus privalo paskeisti pasą po vestuvių pasikeitus jo pavardei.
Kuriuose miestuose galima užsakyti bei atsiimti pagamintus dokumentus?

Interesantų priėmimą dokumentų užsakymo bei atsiėmimo klausimais vykdo 47 visoje Lietuvoje veikiantys skyriai. Pilną teritorinių skyrių sąrašą galite peržiūrėti paspaudę šią nuorodą.

Kas gali atsiimti pasą?

Naują asmens tapatybės kortelę ar naują pasą atsiima:

1. Pats asmuo;

2. Jo įgaliotas asmuo, pateikdamas asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir įgaliojimą (pateikiamas notaro patvirtinto įgaliojimo originalas arba įgaliojimo, sudaryto informacinių technologijų priemonėmis, numeris);

3. Kitas teisėtas atstovas. Kai asmens tapatybės kortelę ar pasą atsiima neveiksnaus piliečio globėjas ar kitas teisėtas atstovas, jis turi pateikti šias aplinkybes ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;

4. piliečio rašytiniame prašyme, kurį jis pateikė Migracijos departamento teritoriniam skyriui ar Lietuvos Respublikos diplomatinei atstovybei ar konsulinei įstaigai kartu su dokumentais dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo ar keitimo, nurodytas asmuo, pateikdamas asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Kur vykstant reikalingas pasas?

Ar užtenka tapatybės kortelės skrendant į Norvegiją? Ar reikalingas pasas vykstant į Turkiją? Kiek laiko turi galioti asmens dokumentas esant svečiose šalyse?

Keliaujant į užsienio valstybes reikalingas asmens dokumentas, tačiau kaip žinoti į kurią šalį galima vykti tik vien su tapatybės kortele, o kur bus reikalingas pasas? Išsamiai apie tai skaitykite šios svetainės skiltje “Paso galiojimas vykstant į užsienį“.

Svarbi informacija keliaujantiems į Didžiąją Britaniją: Nuo 2021 m. spalio 1 d. visi į JK atvykstantys ES šalių piliečiai privalo turėti pasus. Su savo šalies asmens tapatybės kortele gali atvykti tik Jungtinėje Karalystėje gyvenantys ES piliečiai (turintys nuolatinio arba nenuolatinio (settled / pre-settled) gyventojo statusą).

 

Kiti klausimai

• паспорт литвы;

паспортный стол по литовски не называются “pasu stalas”, вам нужна “migracijos tarnyba”.

• Lithuanian passport renewal in UK;

To renew your passport or ID card, you should be contacting Lithuanian consulate UK.